Site içinde arama


 • Site haritası
 • Anasayfa
 • English Version

  Son güncelleme : 26.1.2014


 • Salim Kadıbeşegil

  Sayfadan çıktı al
  Salim Kadıbeşegil

  1954 Ankara doğumlu olan Salim Kadıbeşegil, 1977 yılında Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’ndan mezun oldu.

   

  Profesyonel iş yaşamına 1975 yılında Demokrat İzmir ve Günaydın gazetelerinde muhabirlik ve sayfa sekreterliği ile başlayan Kadıbeşegil, 1978’de Turizm ve Tanıtma Bakanlığı’nda Basın Müşaviri olarak görev yaptı. 1979-1981 yılları arasında Washington D.C.’de Türkiye Büyükelçiliği Basın Müşavirliği’nde Basın Ataşe Yardımcısı statüsünde “diplomat” olarak çalıştı. 1982 yılında Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapan Kadıbeşegil, 1984 yılında İzmir Turyağ/Henkel’de Halkla İlişkiler Müdürü ve Pazarlama Koordinatörlüğü görevini bir arada sürdürdükten sonra 1988 yılında İzmir Hippsan’da Genel Müdür olarak görev yaptı. 1990 yılında kendi şirketi ORSA’yı kuran Kadıbeşegil, halen Stratejik İletişim Yönetimi alanında hizmet veren bu şirketin İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

   

  Stratejik İletişim Yönetimi alanında akademik ve profesyonel birikimi ve güçlü referansları bulunan Kadıbeşegil, Kurumsal İtibar Yönetimi kavramının ülkemizde tanınması ve yer etmesine öncülük etti. Merkezi Londra’da bulunan Uluslararası İletişim Danışmanları Birliği, ICCO’da ülkemizi 1999-2004 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak temsil eden Kadıbeşegil, Capital Dergisi’nin “En Beğenilen Şirketler” ve “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” araştırma projelerine danışmanlık yapıyor. Kadıbeşegil halen merkezi New York’ta bulunan “The Reputation Institute”un Türkiye temsilciliğini yürütüyor.

   

  Salim Kadıbeşegil’in iletişim alanındaki 29 yıllık birikimi içinde yayımlanmış dört kitabı bulunuyor: Halkla İlişkilerin Temel İlkeleri, 1986; Halkla İlişkiler Reçeteleri, 1992; Halkla İlişkilere Nereden Başlamalı?, 1997 ve Kriz Geliyorum Der, 2002.

   

  Kadıbeşegil, MediaCat Communication Institute’da ve PRCI’da “Kurumsal İtibar Yönetimi, Kriz İletişimi Yönetimi, Stratejik İletişim Planlaması” konularında workshop ve seminerler vermektedir. Halkla ilişkiler, Stratejik İletişim, Kurumsal İtibar Yönetimi, Kriz İletişimi, Kurum İçi İletişim konularında yerli ve yabancı yayınlarda 100’e yakın makalesi yayımlanmıştır.


  13087 Sokak No 18 Alaçatı-Çeşme/İzmir  0232 716 05 48    skadibesegil@orsa.com.tr